Parimad Lihatükid Grillile

Parimad Lihatükid Grillimiseks!

Veisekael

Kokad tunnevad seda tükki kui 7 kondiga lihalõiku (tulenevalt kondi kujust lihatükis). Lõige algab looma rinnaku kohalt. Sidekoed (kollageen) annavad lihale veel väljendusrikkama maitse.

Sea kaelakarbonaad

Sea kaelatükist (või nn kraetükist) saab suurepärase grill-liha, mida tuleb küpsetada aeglaselt, lastes rasval aegamööda välja küpseda, mis tagab, et liha jääb mahlane ja õrn.

2710831000008

Veise sisefilee

See on suurepärane lihatükk. Soovitatav valmistada aeglasel tulel, sest selles lihatükis ei ole konti ja liha võib kergesti kuivada. Pildil number 12

Antrekoot

Liha, mis on saadud veise seljaosast. See tükk ei ole alati õrn, aga õigel valmistamisel õnnestub õrnus saavutada. Parima tulemuse saamiseks tuleks seda tükki küpsetada aeglasel tulel.

Seakülg

See on rasvane, mahlane ja väga populaarne lihatükk. See tükk võib olla väljast küps ja kuiv ning seest mahlakas.

Sea abatükk

See on rasvane lihatükk ja nõuab pikka küpsetamist. Abatükil on rohkelt rasva ja kamarat, mis sobib hästi kõrnete tegemiseks.

Lambakoot

See on kõige õhem lambalihatükk. Serveeritakse kas koos kondiga või ilma, aga kont rõhutab koodi erilist maitset. Küpsetatud lambakoot näeb taldrikul hea välja ja sobib seega eriti hästi peolauale. Klassika ja parim maitse.

Lamba abatükk

See on eriti maitseküllane lihatükk. Kõige parem on küpsetada abatükki võimalikult kaua. See liha on eriti õrn, mahlakas ja tuleb kondi küljest hästi lahti. Paljud eelistavad abatükki sadulatükile.